Otváracia doba

PONDELOK – NEDEĽA


ZATVORENÉ

UPOZORNENIE


Informačné stredisko je otvorené iba počas letnej turistickej sezóny, ktorá bola ukončená dňa 16.9.2021. Otvorené bude opäť až v budúcej letnej turistickej sezóne.

Ďakujeme za pochopenie.


O stredisku

Poskytuje informácie o prírodných hodnotách Národného parku Muránska planina. Nachádza sa v obci Muráň, neďaleko námestia pri ceste na Červenú Skalu. Nájdete tu okrem predaja suvenírov aj stálu expozíciu národného parku, ktorá Vás prevedie históriou i prírodnými hodnotami tohto cenného územia. Nielen deťom sa zaiste budú páčiť exponáty jednotlivých druhov živočíchov, ktoré žijú na Muránskej planine.

Srdečne Vás pozývame na jej prehliadku.

Kontakt

Polyfunkčné centrum Správy NP Muránska planina
Muráň č. 355
049 01 Muráň
Kontakt: +421 903 298 419

UPOZORNENIE


Na uvedené telefónne číslo sa dovoláte iba počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1.6. – 30.9. kalendárneho roka v čase otváracích hodín.


Potrebujete povolenku?

Na vjazd motorovým vozidlom do územia národného parku musíte použiť platné oprávnenie – povolenku, ktorú si umiestnite za čelné sklo vozidla na strane spolujazdca. S povolenkou sa môžete pohybovať iba na trase Muráň – Veľká lúka. Povolenka Vám neumožňuje jazdenie po iných účelových komunikáciách v rámci národné parku, veríme však, že toto obmedzenie dodržíte.

V priestoroch Informačného strediska Muráň vydávajú dva typy oprávnenia na vjazd motorovým vozidlom do územia NP Muránska planina.

Povolenky pre autobusy

V zmysle platného návštevného poriadku platí vydávanie povoleniek pre vstup dvoch autobusov denne do územia NP Muránska planina na trase Muráň – Veľká lúka. Povolenky sú platné celoročne, t.j. v pracovné dni i počas víkendov a sviatkov počas celého roka.

Počas letnej turistickej sezóny – t.j. od 1. júna do 16. septembra si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť v priestoroch Informačného strediska Muráň počas otváracích hodín. O dostupnosti povolenky sa informujte vopred na tel. čísle. +421 903 298 419.

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 17. septembra do 31. mája  si povolenku na autobus môžete vyzdvihnúť iba počas pracovných dní na Správe NP Muránska planina (ul. J, Kráľa 12, Revúca). O dostupnosti povolenky sa informujte vopred na tel. čísle. +421 44 22 061.

Povolenky pre osobné motorové vozidlá

Počas letnej turistickej sezóny sú od 1. júna do 16. septembra pre návštevníkov v priestoroch informačného strediska dostupné sezónne povolenky na vjazd motorovým vozidlom do územia  Národného parku Muránska planina na trase Muráň – Veľká lúka. Tieto povolenky platia počas celého týždňa (pondelok- nedeľa).

V prípade záujmu si povolenku môžete vyzdvihnúť bezplatne v informačnom stredisku v čase otváracích hodín. Upozorňujeme návštevníkov, že počet povoleniek je obmedzený, preto odporúčame v deň plánovaného výletu vopred sa informovať o dostupnosti povolenky na tel. čísle. +421 903 298 419.

Mimo letnej turistickej sezóny – t.j. od 17.septembra do 31. mája  sa v prípade záujmu o vydanie povoleniek na osobné motorové vozidlá obracajte na Obecný úrad Muráň a to v pracovných dňoch na tel. čísla tel. čísla +421 918 590 237 alebo 058 488 17 30, e-mail: obec@muran.sk.